Minimalna pobeda Irske, remi Gruzije i Moldavije

Fudbaleri Irske pobedili su danas u Beču selekciju Austrije sa 1:0 u utakmici četvrtog kola Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018.

Pobednički gol za Irsku postigao je Džejms Meklin u 48. minutu.

Fudbaleri Moldavije osvojili su prvi bod u kvalifikacijama, pošto su u Tbilisiju odigrali 1:1 sa Gruzijom. Valeri Kazaišvili je u 16. minutu doneo prednost domaćoj ekipi, a izjednačio je Aleksandr Gackan u 78.

U poslednjoj utakmici četvrtog kola Grupe D kasnije večeras igraju Srbija i Vels.

Irska je trenutno prva u grupi sa 10 bodova, Srbija ima tri boda manje, a Vels je sakupio pet. Fudbaleri Austrije su na četvrtom mestu sa četiri boda, Gruzija ima dva, a Moldavija bod.

U terminu od 18.00 odigrane su i dve utakmice Grupe I – Hrvatska je pobedila Island sa 2:0, a Turska selekciju Kosova istim rezultatom.

Strelac oba gola za Hrvatsku, pred praznim tribinama Maksimira, bio je Marcelo Brozović u 15. i 91. minutu.

Golove za Tursku u meču protiv Kosova bili su Burak Jilmaz u 51. i Volkan Šen četiri minuta kasnije.

Ukrajina i Finska svoj meč igraju kasnije večeras.

Hrvatska je prva u Grupi I sa 10 bodova, Island ima sedam, Ukrajina i Turska po pet, a Finska i Kosova po jedan bod.