Minimalna pobeda Partizana pred večiti derbi

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu ekipu Rada sa 1:0, u odloženoj utakmici petog kola Super lige Srbije.

Jedini gol na meču postigao je Marko Janković u 50. minutu.

Crno-beli su sada drugi na tabeli sa 19 bodova, odnosno imaju dva boda manje od prvoplasirane Crvene zvezde. Na drugoj strani, Rad zauzima sedmo mesto sa 10 osvojenih bodova.

U prvih 45 minuta meča u Humskoj obe ekipe su imale šanse da zatresu mrežu rivala, ali su golmani Stojković i Marković bili vrlo raspoloženi.

Izabranici Zorana Mirkovića su na početku drugog poluvremena, u 50. minutu, stigli do prednosti. Strelac je bio Janković, a prethodno je Nemanja Nikolić lepo centrirao s desne strane.

Rad je od 64. minuta igrao sa igračem manje na terenu, pošto je Bogdan Mladenović zaradio drugi žuti karton. Od tog trenutka Partizan je imao više loptu u svom posedu, imao je i nekoliko prilika, ali se rezultat do kraja meča nije menjao.

Partizan u narednom kolu očekuje 158. večiti derbi protiv Zvezde, dok će Rad dočekati Mačvu.