Mitrović doneo pobedu Srbiji u Crnoj Gori

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je danas Crnu Goru u Podgorici sa 2:0, u trećem kolu Grupe četiri Lige nacija „C“.
Strelac je bio Aleksandar Mitrović u 18. iz penala i 81. minutu. On sada ima četiri postignuta pogotka u Ligi nacija.
Srbija posle tri kola Grupe četiri Lige C vodi na tabeli sa sedam bodova, dva više od Rumunije, tri od Crne Gore, a sedam od Litvanije.
Utakmica u Podgorici prošla je bez velikih prilika, a Srbija je rano povela iz penala koji je skrivio desni bek Crvene zvezde Filip Stojković posle prekršaja nad klupskim saigračem Milanom Rodićem.
Mitrović je pred kraj potvrdio pobedu golom posle kontranapada i loše reakcije odbrane crnogorskog tima.
Za reprezentaciju Srbije je debitovao Branko Jovičić, koji je u 72. minutu zamenio Sašu Lukića, jednog od najslabijih pojedinaca na utakmici.
Selektor Crne Gore Ljubiša Tumbaković isključen je u drugom poluvremenu zbog prigovora.
Utakmica je igrana pred punim stadionom, a srpskih navijača je bilo nekoliko stotina. Nije bilo incidenata.
Naredni rival reprezentaciji Srbije biće Rumunija, u nedelju od 15.00 u Bukureštu.