Mlađe generacije sada znaju zašto je fudbal igra u kojoj uvek pobeđuju Nemci (video)

Reprezentacija Nemačke nalazila se na pragu eliminacije sa SP, sekunde su je delile od novog neuspeha, međutim…

Juče su i sa igračem manje uspeli da naprave preokret protiv Švedske i maestralnim golom Krosa iz slobodnog udarca stignu do pobede od 2:1.

Nemci su agresivno i ofanzivno počeli utakmicu. Ali, kako je meč odmicao, i Šveđani su sve više “pokazivali zube“. Na isteku 12. minuta njihova sjajna kontra preko Berga, najbolja prilika od početka meča, ali Nojer je sjajno reagovao u situaciji jedan na jedan. Tražili su Šveđani i penal, jer je Berg pritom oboren od strane Boatenga s leđa, ali se sudija nije oglasio.

Ipak, što su propustili tada, Šveđani su nadoknadili u 32. minutu. Greška Krosa na sredini terena, Berg je osvojio loptu, a onda je usledila munjevita akcija koju na kraju golom završava Ola Toivonen – 0:1.

Očekivano, selektor “Pancera“ Joakim Lev reagovao je u poluvremenu izmenom, Drakslera je ostavio u svlačionici, a na teren poslao veterana Marija Gomeza.

I, već u 48. minutu izjednačenje. Timo Verner je probio po levoj strani, poslao preciznu loptu ka Rojsu, a ovaj sa desetak metara šalje loptu u mrežu – 1:1.

Nakon izjednačujućeg gola napadali su Nemci, stvarali prilike, ali bez rezultata.

A onda, 82. minut, novi šok za “Pancere“, Boateng dobija drugi žuti karton i Nemačka ostaje sa igračem manje na terenu.

I pored brojčanog hendikepa, Nemci su napadali do kraja, a najbolju priliku propustio je Gomez u 87. minutu, kada je glavom šutirao pod prečku, a golman Olsen sjajno intervenisao.

Nije ni to bilo sve, rezervista Brant je u nadoknadi vremena sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu.

I kada se očekivao kraj, Toni Kros je posle slobodnog udarca pogodio za pobedu i ostanak na Mundijalu – 2:1.

Geri Linker je davno rekao: Fudbal je igra sa 22 igrača i jednom loptom u kojoj uvek pobjeđuju Nemci.