Musa za pobedu Nigerije protiv Islanda

Fudbalska reprezentacija Nigerije pobedila je danas u Volgogradu selekciju Islanda sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe D Svetskog prvenstva.

Junak pobede Nigerije bio je Ahmed Musa, koji je bio strelac oba pogotka, u 49. i 75. minutu.

Island je imao veliku priliku da u 80. minutu smanji prednost Nigerijaca i tako učini meč neizvesnijim, a tragičar je bio Gilfi Sigurdson.

Sudija je nakon konsultacija sa VAR sistemom pokazao na belu tačku, Sigurdson je preuzeo odgovornost, ali je šutirao je preko gola.

Nigerija je, posle poraza od Hrvatske u prvom kolu, upisala tri boda i trenutno je druga na tabeli, dok je Island treći sa jednim osvojenim bodom, koliko ima i Argentina na poslednjem mestu.

Reprezentacija Hrvatske je sinoć, u prvom meču drugog kola Grupe D, pobedila Argentinu sa ubedljivih 3:0 i tako obezbedila plasman u osminu finala Mundijala.

U trećem kolu sastaće se Nigerija i Argentina, odnosno Island i Hrvatska.