MZT pobedio Partizan u Skoplju

Košarkaši MZT-a pobedili su večeras u Skoplju Partizan sa 82:78 (27:19, 14:21, 21:16, 20:22), u utakmici 16. kola regionalne Jadranske lige.

MZT je do trećeg uzastopnog trijumfa u regionalnom takmičenju predvodio Uroš Luković sa 20 poena i osam skokova, dok je Djordje Drenovac postigao 17, a uz to je imao i šest uhvaćenih lopti.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Džamar Vilson sa 21 poenom, dok je Kevin Džons postigao 14.

MZT je tako došao do sedmog triijumfa u regionalnom takmičenju uz devet poraza, dok Partizan ima skor od 6/10.

Partizan je dobro počeo utakmicu, poveo je sa 7:1, ali nije dugo uspeo da ostane u prednosti, pošto je MZT lako preokrenuo rezultat.

Ipak, ekipa Petra Božića, iako je na početku druge deonice imala dvocifren zaostatak, uspela je do poluvremena da smanji razliku na 41:40.

Početak drugog poluvremena pripao je skopskoj ekipi, koja je ponovo stekla dvocifrenu prednost, ali su se crno-beli još jednom vratili, a čak su ovaj put poveli sa 69:66. Partizan, medjutim, u završnici susreta nije izdržao pritisak, pa tako ni posle 16 utakmica u regionalnom takmičenju nema pobedu na gostovanju.