Nova pobeda Klivlenda, Bjelica Ε‘est poena u porazu Minesote

Koőarkaői Klivlenda pobedili su noćas Toronto sa 121:117 i ostvarili devetu pobedu u NBA ligi.

Kavalirse je do pobede predvodio Lebron Džejms sa 28 poena i 14 asistencija, dok je Kajri Irving postigao 24 poena, uz pet skokova i četiri asistencije. Čening Fraj dodao je 21 poen, a Kevin Lav 19 poena i 13 skokova.

Klivlend je tako posle prvih 10 utakmica u ligi, sa devet pobeda i porazom, izjednačio najbolji start u klupskoj istoriji iz sezone 1976-1977.

U ekipi Toronta, koja je pretrpela treći poraz, najefikasniji je bio Kajl Lori sa 28 poena i devet asistencija, a Demar Derozan dodao je 26 poena.

Šarlot je pobedio Minesotu sa 115:108 i prekinuo niz od dva poraza. Kemba Voker predvodio je ekipu do pobede sa 30 poena, pet skokova i őest asistencija, dok je Frenk Kaminski postigao 20 poena, od kojih 12 u poslednjoj četvrtini, pa su Hornetsi ostvarili sedmu pobedu.

Nikolas Batum dodao je 16 poena i sedam asistencija za Ε arlot, koji je nadoknadio zaostatak od 12 poena sa poluvremena.

U ekipi Minesote Endru Vigins bio je najefikasniji sa 29 poena, a Karl Entoni Tauns dodao je 21 poen i osam skokova. Srpski koΕ‘arkaΕ‘ Nemanja Bjelica igrao je 20 minuta i postigao je Ε‘est poena, uz dva skoka i asistenciju.

Los Andjeles Lejkersi pobedili su Bruklin sa 125:118 uz 32 poena Dandjela Rasela i „tripl dabl“ učinak DΕΎulijusa Rendla od 17 poena, 14 skokova i 10 asistencija. U ekipi Bruklina Bruk Lopes bio je najbolji sa 30 poena i 10 skokova.

Čikago je do treΔ‡e uzastopne pobede doΕ‘ao protiv Portlanda rezultatom 113:88, a Atlanta je pobedila Majami sa 93:90 i ostvarila petu uzastopnu pobedu.