Novak rutinski u 3. kolu US opena

Novak Đoković se plasirao u treće kolo US opena pobedom protiv Holanđanina Talona Grikspora sa 3-0 u setovima.

Đoković je rutinski došao do trijumfa posle oko sat i 40 minuta igre, po setovima – 6:2, 6:3, 6:2.
Srpski teniser će se u trećoj rundi sastati sa Japancem Keijem Nišikorijem.

Grikspor je hrabro ušao u duel, lako osvojio svoj prvi gem, ali momentalno poklekao pred sigurnim Novakom.

Srpski teniser nije igrao maksimalno, daleko od toga, ali je protivnik izgoreo u želji i time pomogao rivalu.

Prvi set je bio gotov za pola sata – 6:2.

Đoković je treći brejk u meču napravio već na samom startu drugog seta, te poveo sa 3:0.
Grikspor je na momente prikazivao dosta bolju igru nego što je to bio slučaj prethodno, te nekoliko gemova lako osvojio, ali ja na kraju sve završeno brejkom.

Naravno, načinio ga je Đoković i drugi set osvojio sa 6:3, iako je Grikspor uspeo čak i da napravi brejk.

Holanđanin se dobro držao u trećem setu sve do 2:2, kada je krenuo veliki pad.
Novak je prvo napravio brejk sa nulom, onda ponovo oscilirao i odigrao loš gem, ali spasao 0:40.

Nedugo zatim je napravio još jedan brejk i rutinski priveo posao kraju, sa 6:2 u trećem setu.