Odbojkašice Srbije ubedljive protiv Češke

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na turniru evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018, pošto je danas u Varšavi pobedila Češku sa 3:0, po setovima 25:19, 25:18 i 26:24.

Srbija je meč drugog kola na turniru B grupe II runde evropskih kvalifikacija dobila za 80 minuta igre.

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Tijana Bošković sa 29 poena, Brankica Mihajlović je upisala 11, a Stefana Veljković 10 poena.

Srbija je bolje počela meč i povela sa 8:4, ali je Češka zatim smanjila na 12:10, pa na 15:14. U nastavku prvog seta Srbija je bila superiornija, pa je taj deo igre dobila sa 25:19.

U drugom setu, Srbija je kao u prvom od starta imala prednost da bi Češka ponovo sredinom seta uspostavila rezultatsku ravnotežu. Srbija je, ipak, kada je bilo najpotrebnije zaigrala angažovano i povela sa 17:12, pa sa 21:13, a drugi set je dobila sa 25:18 za prednost od 2:0.

Čehinje su na početku trećeg seta vodile sa 8:3, pa zatim sa 12:5, da bi Srbija serijom 7:0 stigla do vodjstva od 15:14.

Izabranice Zorana Terzića su u završnici zaigrale bolje i stekle tri poena prednosti. Srbija je imala dve meč lopte (24:22), Čehinje su uspele da izjednače, ali ne i da spasu treću meč loptu.

Odbojkašice Srbije će sutra, u 3. kolu, igrati protiv Kipra od 15.30.