Partizan lako pobedio Borac u Čačku

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Čačku Borac sa 2:0, u poslednjoj utakmici osmog kola Super lige Srbije.

Golove za crno-bele postigli su Nemanja Miletić u 38. i Nemanja Mihajlović u 40. minutu.

Borac je od 18. minuta igrao sa igračem manje, pošto je kapiten Čačana Mario Maslać dobio drugi žuti karton.

Nije bilo mnogo uzbudjenja u većem delu prvog poluvremena, a Partizan je do prednosti stigao posle prekida s desne strane i ujedno prve prave prilike.

Saša Marjanović izveo je slobodan udarac, a Marko Jevtović je sa prve stative glavom prebacio na drugu, gde je Miletić ostao samo i glavom prosledio loptu u mrežu Čačana.

Samo dva minuta kasnije posle greške defanzivca borca Marka Zoćevića, crno-beli su duplirali prednost, a ujedno i postavili konačan rezultat. Zoćević je u želji da vrati loptu golmanu pogrešio, te je dodao do Mihajlovića, koji je prešao golmana Branimira Aleksića i udarcem s oko 15 metara ga savladao.

U drugom poluvremenu Partizan je imao nekoliko dobrih prilika, ali nije uspeo da postigne gol.

Partizan posle osam utakmica ima 13 bodova i zauzima peto mesto, dok je Borac 15. sa pet bodova.