Partizan lako pobedio Rad

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom stadionu Rad sa 4:0 u prvoj subotnjoj utakmici sedmog kola Super lige Srbije.

Golove za Partizan postigli su Valerij Božinov u trećem, Nikola Milenković u 23, Leonardo da Silva u 49. i Miroslav Radović u 80. minutu.

Pobeda Partizana ni u jednom trenutku nije dovodjena u pitanje, a crno-beli su na poluvremenu imali dva gola prednosti.

Domaćin je prva dva gola postigao glavom, prvi Božinov posle centaršuta Leonarda, a drugi Milenković posle kornera koji je izveo Saša Marjanovića.

Partizan je u 33. minutu žestoko protestvovao oko starta Stevana Batesa nad Leonardom u šesnaestercu Rada, a arbitar Novak Simović nije svirao penal i zbog protesta je isključio trenera crno-belih Marka Nikolića.

Utakmica je rešena već na početku drugog poluvremena posle gola Leonarda iz slobodnog udarca sa 20 metara. Faul je minut ranije napravio Bates koji tada zaradio drugi žuti karton.

Konačan rezultat postavljen je u 80. minutu posle kornera Marjanovića s desne strane. Lopta je došla do Radovića, koji se dobro snašao iako je bio na zemlji i iz peterca savladao Darka Dejanovića.