Partizan opet bolji od Danaca, sledeći je Bešiktaš

BEOGRAD – Fudbaleri Partizana pobedili su sinoć danski Nordsjeland 3:2 (3:1) u Beogradu i potvrdili prolaz u plej-of za Ligu Evrope.

Nakon trijumfa u Farumu 2:1 pre sedam dana, crno-beli su posle preokreta bili bolji i u Humskoj golovima Nemanje R. Miletića u 11, Marka Jankovića u 30. i Svetozara Markovića u 35. minutu.

Goste je u vođstvo doveo Andreas Skov Olsen u 9. minutu, a poraz je samo ublažio Džonatan Amon u 76.

Naredni protivnik crno-belih na poslednjoj prepreci za plasman u grupnu fazu Lige Evrope je turski Bešitkaš, koji je zahvaljujući golu u gostima prošao austrijski LASK i to golom u sudijskoj nadoknadi u porazu 2:1 u Lincu.

Prvi meč na programu je u Beogradu sledećeg četvrtka, a revanš sedam dana kasnije u Istanbulu.