Partizan posle produžetka izgubio od Valensije u Beogradu

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Beogradu od ekipe Valensije posle produžetka sa 96:100 (21:21, 22:16, 21:23, 20:24, 12:16) u utakmici 11. kola Evrolige.

Crno-beli su doživeli treći poraz u nizu u Evroligi i trenutno su 14. na tabeli sa skorom 4/7, dok je Valensija na desetoj poziciji sa pet pobeda i šest poraza.

Najbolji u redovima Partizana bio je Matijas Lesor sa 22 poena i deset poena, Kevin Panter je dodao 19, Džejms Naneli 15, dva poena manje je ubacio Jam Madar, dok je Zek Ledej postigao 12.

Valensiju su do pobede vodili Hasijel Rivero sa 22 i Džejms Veb sa 18 poena, Havijer Lopes Arostegi je dodao 17, a Džared Harper je meč završio sa 14 poena.

Neizvesna utakmica u Beogradskoj areni rešena je posle produžetka, a nakon što je Kris Džons na kraju regularnih 40 minuta promašio trojku za pobedu.

Valensija je bolje počela dodatnih pet minuta, imala je pet poena prednosti, ali je Naneli trojkom 37 sekundi pre kraja vratio crno-bele u igru (96:98), ali izabranici Željka Obradovića do kraja nisu uspeli da preokrenu rezultat.

Partizan će u narednom kolu Evrolige dočekati „večitog“ rivala, ekipu Crvene zvezde, dok će Valensija gostovati Makabiju.