Partizan preko Sutjeske do druge pobede u sezoni

Košarkaši Partizna zabeležili su drugu pobedu u Jadranskoj ligi ove sezone, pošto su večeras u Beogradu, u osmom kolu takmičenja pobedili Sutjesku sa 75:67(18:20, 25:12, 13:17, 19:18).

Najefikasniji u Partizanu bio je Aleksandar Cvetković sa 21 poenom, dok su Petar Aranitović i Čedomir Vitkovac postigli po 13.

Sutjesku su predvodili Draško Albijanić sa 16 i Nikola Pavličević sa 15 poena.

Utakmica u Pioniru odigrana je pred oko četiri i po hiljade gledalaca, a obilovala je greškama na obe strane. Crno-beli su odlučujuću prednost stekli pred kraj prvog poluvremena i prednost su čuvali do kraja.

Sutjeska je stekla početno vođstvo 7:3 i držala ga je do sredine prve četvrtine, kada je Partizan prvi put poveo, 13:11. Domaći tim je koristio promašaje gostiju i poveo sa 18:13, ali je crnogorska ekipa prvih 10 minuta završila serijom 7:0 i na odmor otišla sa prednošću od 20:18.

Obe ekipe su postigle po koš u drugoj četvrtini, a onda je Aranitović poveo Partizan: postigao je 11 vezanih poena, a njegov tim je od 20:22 došao do 41:34. Nakon toga su crno-beli stekli i dvocifrenu prednost, a na odmor su otišli sa 11 poena prednosti, 43:32.

Partizan je na početku drugog poluvremena vodio, u jednom trenutku i sa 15 razlike, 47:32, ali je Sutjeska uspela da priđe na 56:49, najviše zahvaljujući poenima Nikole Pavličevića.

Gosti su u poslednjoj četvrtini uspevali u nekoliko navrata da malo priđu, ali je Partizan sačuvao prednost i pobedu.