Partizan s minimalnom prednošću putuje na revanš u Niš

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu Radnički iz Niša sa 1:0, u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije.

Jedini gol na meču postigao je Rikardo Gomeš u 28. minutu.

Revanš je na programu 15. maja na Čairu.

Crno-beli su kontrolisali igru u prvom poluvremenu, ali izglednih prilika nije bilo sve do 28. minuta kada je Rikardo Gomeš pogodio mrežu Radničkog.

Danilo Pantić je izveo slobodan udarac sa 35 metara, a Rikardo se najbolje snašao u kaznenom prostoru i matirao Borivoja Ristića.

Na odmor se otišlo tim rezultatom, a mogao je da bude drugačiji da se u poslednjim sekundama prvog poluvremena bolje snašao Nermin Haskić.

Radnički je agresivnije počeo drugo poluvreme i na samom početku su udarce oprobali Radovan Pankov i Lazar Randjelović, ali ostalo je 1:0.

Crno-beli su, medjutim, vrlo brzo ponovo preuzeli inicijativu i diktirali su tempo, bilo je i po nekoliko pokušaja s obe strane, ali se rezultat do kraja nije menjao pa Partizan na revanš putuje s minimalnom prednošću.

U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i Mladost, a crveno-beli posle prvog meča imaju veliku prednost od 4:1.