Pobeda Denvera uz devet poena Jokića, Bjelica postigao 14 poena za Minesotu

Košarkaši Denvera pobedili su noćas na gostujućem terenu Memfis sa 109:105 i naneli mu četvrti uzastopni poraz u NBA ligi, a pobedi Nagetsa doprineo je srpski košarkaš Nikola Jokić sa devet poena i 14 skokova.

Vil Barton predvodio je Denver do pobede sa 25 poena, dok je Emanuel Madiej dodao 17 poena. Jokić je igrao skoro 29 minuta i postigao je devet poena uz 14 skokova.

U ekipi Memfisa, koja je posle ovog poraza na dve utakmice umanjila prednost nad Portlandom pred plej-of Zapadne konferencije, Zek Rendolf bio je najefikasniji sa 26 poena, a Džordan Farmar postigao je 14 poena i imao pet asistencija.

Košarkaši Los Andjeles Klipesa pobedili su Minesotu sa 99:79 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu. Kris Pol bio je najbolji u pobedničkom timu sa 20 poena, 16 skokova i osam asistencija, Džej Džej Redik postigao je 17, a Deandre Džordan 11 poena, uz osam skokova i tri blokade.

Karl Entoni Tauns bio je najefikasniji u ekipi Minesote sa 16 poena i 11 skokova, a dobru partiju prikazao je i srpski košarkaš Nemanja Bjelica koji je za nešto više od 20 minuta postigao 14 poena uz sedam skokova.

Košarkaši Golden Stejta pobedili su posle produžetka Jutu sa 103:96 i ostvarili 68. pobedu u ligi. Stefen Kari predvodio je aktuelne šampione do pobede sa 31 poenom, uključujući i šest poena u produžetku, pa su Voriorsi ostali u trci za novim rekordom lige. Golden Stejt sada ima skor od 68 pobeda i sedam poraza i pokušaće da sruši rekord Čikaga koji je u sezoni 1995-1996 ostvario skor od 72 pobeda i 10 poraza.

Pobedi je doprineo Klej Tompson sa 18 poena, a 15 sekundi pre kraja regularnog dela utakmice postigao je „trojku“ i izjednačio rezultat.

U ekipi Jute, koja se sada izjednačila sa Hjustonom na sedmom mestu pred plej-of Zapadne konferencije (37-38), najefikasniji je bio Gordon Hejvord sa 21 poenom, a Rodni Hud dodao je 20.

Košarkaši San Antonija pobedili su Nju Orleans sa 100:92 i ostvarili 38. uzastopnu pobedu na svom terenu, što je novi rekord NBA lige. Do sada su rekorderi bili  Čikago Bulsi koji su tokom sezone 1995-1996 počeli takmičenje sa 37 vezanih pobeda na domaćem terenu.

Manu Djinobili bio je najefikasniji u ekipi Spursa sa 20 poena, a Kavaj Leonard i Deni Grin dodali su po 16 poena. Srpski košarkaš Boban Marjanović igrao je nešto manje od devet minuta, postigao je četiri poena i imao je tri skoka.

U ekipi Pelikansa, koja je igrala bez devetorice igrača zbog povreda, najefikasniji je bio Aleksis Ažensa sa 18 poena, a Džordan Hamilton dodao je 14.

Toronto je pobedio Atlantu sa 105:97 i postavio rekord franšize od 50. pobeda u sezoni, Sakramento je pobedio Vašington sa 120:111, dok su Los Andjeles Lejkersi pobedili posle produžetka Majami sa 102:100 košem Džulijusa Rendla 1,9 sekundi pre kraja.

Dalas je pobedio Njujork sa 91:89 i izjednačio se sa Hjustonom na osmom mestu Zapadne konferencije, dok je Milvoki pobedio Finiks sa 105:94 i prekinuo niz od pet poraza.