Pobede Brazila i Argentine, VAR „ludnica“ u Kolumbiji

MANAUS/BUENOSAJRES – Fudbalske reprezentacije Brazila i Argentine novim pobedama u južnomaeričkim kvalifikacijama napravile su još jedan korak prema Mundijalu u Kataru.

Brazil je u derbiju savladao Urugvaj 4:1, dok je Argentina nadigrala Peru 1:0.

Meč večeri odigrali su Kolumbija i Ekvador, a u centru pažnje bio je VAR, pošto je gostima „poništen“ penal desetak minuta pre kraja, a domaćinu „pobedonosni pogodak“ Jerija Mine u 101. minutu.

Rezultati i strelci: Bolivija – Paragvaj 4:0 (Ramaljo 21, Viljaroel 53, Abrego 84, Fernandes 90+4), Kolumbija – Ekvador 0:0, Argentina – Peru 1:0 (Lautaro Martinez 43), Čile – Venecuela 3:0 (Pulgar 18, 37, Brereton 73), Brazil – Urugvaj 4:1 (Nejmar 10, Rafinja 18, 58, Gabrijel Barbosa 83 – Suarez 77).

Tabela: Brazil 31, Argentina 25, Ekvador sa 16, Kolumbija 15, Urugvaj 5, Čile 13, Bolivija 12, Paragvaj 12, Peru 11, Venecuela 7.

Na Mundijal će se direktno plasirati prva četiri tima, dok će peti igrati plej-of.