Poljska pobedila Ukrajinu

Fudbalska reprezentacija Poljske pobedila je danas u Marseju Ukrajinu s 1:0, te je tako izborila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Jedini gol za Poljsku postigao je Jakub Blaščikovski u 54. minutu na asistenciju Arkadijuša Milika.

Poljska je zauzela drugo mesto u Grupi C, pa će u osmini finala igrati protiv Švajcarske, koja je zauzela drugo mesto u Grupi A.

Selekcija Poljske dobro je počela utakmicu, stvorili su nekoliko prilika u uvodnim minutima, ali nisu uspeli da postignu gol. Ukrajina je sredinom prvog dela igre uspostavila ravnotežu, medjutim, mreže su ostale netaknute u prvih 45 minuta.

Početkom drugog dela Poljska je ponovo zaigrala ofanzivnije, a do vodjstva su stigli u 54. minutu nakon što je Milik s levog boka proigrao Blaščikovskog u šesnaestercu, koji je posle driblinga izbacio dvojicu defanzivaca Ukrajine, te preciznim udarcem u dalji ugao savladao Andriju Pjatova.

Obe selekcije su do kraja susreta igrale u prilično laganom ritmu, pa tako nije bilo dobrih prilika.

Ukrajina je današnjim porazom okončala učešće na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.