Ponovo onaj stari: Novak eliminisao Å tjepaneka (video)

BliÅŸe se Olimpijske igre, a Novak Đoković je, posle kraha na Vimbldonu i rane eliminacije, ponovo onaj stari…

Najbolji teniser sveta plasirao je u četvrto kolo RodÅŸers kupa posle odlične igre u duelu sa Radekom Å tepanekom. Meč je trajao sat vremena i 29 minuta, a Nole ga je zavrÅ¡io u dve seta – 6:2 i 6:4, prenose sportski mediji

Servis je naÅ¡eg tenisera sluÅŸio odlično u prvom setu, pa Čeh nijednog trenutka nije uspeo da ga ugrozi. Đoković je napravio dva brejka, čak je i u gemovima na servis protivnika koje nije dobio imao brejk lopte.

U drugom setu, Štepanek je počeo odlično i odmah oduzeo servis Novaku.

Bio je to drugi najduÅŸi gem na meču. Ali, prednost 129. igrača sveta nije potrajala. Vrlo brzo je Đoković izjednačio na 2:2, iskoristivÅ¡i treću brejk loptu u najduÅŸem gemu.

Usledila je serija sigurnih servis-gemova za oba tenisera i konačno, pri rezultatu 5:4, Đoković je još jednom uspeo da oduzme servis 37-godišenjem veteranu i da se plasira u naredno kolo.

Protovnik Novaka Đokovića u četvrtfinalu biće joÅ¡ jedan čeh, ali znatno jači singl igrač – TomaÅ¡ Berdih.