Poraz Liverpula, novi trijumf Čelsija, prva pobeda Evertona

Fudbaleri Liverpula izgubili su danas 2:0 na gostovanju Barnliju, dok je Čelsi do pobede nad Votfordom u drugom kolu Premijer lige morao da dodje posle preokreta.

Liverpul je danas imao više od 80 odsto poseda lopte, ali nije uspevao da postigne gol. Barnli je poveo već u drugom minutu lepim golom Sema Vouksa, a u 37. je iz kontre povisio na 2:0. „Crveni“ su pokušavali, ali do kraja utakmice nisu napravili nijednu izglednu priliku.

Čelsi je zabeležio i drugu pobedu u prvenstvu. Votford je danas poveo golom Etjena Kapuea, a onda su Miši Batsuaji i Dijego Kosta doneli „plavcima“ trijumf.

Everton je ostvario prvi trijumf u sezoni, i to posle preokreta u gostima nad Vest Bromvičom – 2:1.

Totenhem je kod kuće napadao Kristal Palas, Hari Kejn i Dele Ali su promašivali, ali je trijumf timu doneo Viktor Vanjama u 80. minutu.

Hal je u gostima pobedio Svonsi 2:0.

U prvoj današnjoj utakmici, Mančester siti je u gostima pobedio Stouk 4:1. Kasnije danas igraju Lester i Arsenal.