Preokret fudbalera Partizana za pobedu protiv Moldea

BEOGRAD – Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu u Beogradu norveški Molde sa 2:1 (1:1), u prvom meči plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Izabranici Sava Miloševića posle preokreta uspeli su da obezbede trijumf i da s golom prednosti putuju na revanš u Norvešku.

Molde je prvi došao do gola u 44. minutu, kada je Matis Boli savladao golmana Partizana Vladimira Stojkovića.

Vođstvo Norvežana trajalo je samo 60 sekundi, jer je već u sledećem napadu Sejduba Suma iskoristo asistenciju Zorana Tošića i izjednačio na 1:1.

Konačan rezultat postavio je Tošić u 84. minutu, pošto se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju posle promašaja Takume Asana.

Debitanski nastup u crno-belom dresu imao je Izraelac Bibras Natho, najnovije pojačanje.

Iako je meč zvaničcno trebalo da bude odigran bez prisustva publike, s dozvolom Uefe na tribinama stadiona u Humskoj bilo 5.780 dece starosti do 14 godina iz škola fudbala sa teritorije cele Srbije.