Prva pobeda Njukasla u prvenstvu, gol Mitrovića

Fudbaleri Njukasla pobedili su večeras na svom terenu Norič sa 6:2, u utakmici devetog kola Premijer lige i ostvarili prvu pobedu u prvenstvu.

Četvorostruki strelac bio je Žoržinjo Vijnaldum, koji je golove postigao u 14, 26, 66. i 85. minutu. Gol za crno-bele postigao je i srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, u 64. minutu, kao i Ajose Peres u 33. minutu.

Trostruki asistent kod golova Njukasla bio je Musa Sisoko, za dva gola Vijnaldumu i kod pogotka Mitrovića.

Golove za Norič postigli su Dijumersi Mbokani u 20. minutu i Nejtan Redmond u 34. minutu.

Njukasl je ostvario prvu pobedu u prvenstvu i pobegao je sa dna tabele na 18. mesto sa šest bodova. Norič ima dva uzastopna poraza, četiri poslednje utakmice je bez pobede i zauzima 16. mesto sa devet bodova.