PSŽ osvojio titulu sa devet golova, Ibrahimović dao četiri

Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su četvrtu uzastopnu titulu prvaka Francuske, pošto su danas, u 30. kolu Lige 1 u gostima pobedili Troa sa 9:0, uz četiri gola Zlatana Ibrahimovića.

PSŽ osam kola pre kraja ima 25 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Monako, koji sada nema ni teoretsku šansu da stigne Parižane.

„Sveci“ su već u 19. minutu vodili sa 3:0 golovima Edinsona Kavanija, Havijera Pastorea i Adrijana Rabjoa.

Tim rezultatom završilo se prvo poluvreme, a onda je početkom drugog Ibrahimović postigao het-trik za manje od 10 minuta i tako premašio brojku od 100 golova u Ligi 1.

Posle toga je Matje Sonije postigao autogol, a Kavani je iskoristio odbitak svog promašenog penala za totalni debakl domaće ekipe, koji je samo potvrdjen u finišu meča još jednim golom Ibrahimovića, koji je tako svoj učinak u najboljoj ligi Francuske povisio na 102 gola.

Ekipa Lorana Blana i dalje je aktivna u svim takmičenjima: u Ligi šampiona, Kupu Francuske i Liga kupu. PSŽ je u dosadašnjih 30 kola zabeležio 24 pobede, pet remija i jedan poraz.

Troa je ostao na 14 bodova i sada ima 19 manje od prvog tima van opasne zone.