Radnički izgubio sa 2:0 od Flore u Talinu

Fudbaleri Radničkog izgubili su danas od Flore u gostima sa 2:0, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Strelci u Talinu su bili Mark Anders Lepik u 75. i Konstantin Vasiljev u 89. minutu.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka na stadionu Čair u Nišu.
Nije bilo uzbudljivo u prvom poluvremenu utakmice na Le Kok areni, dok je drugačije bilo u drugom delu, već od prvog minuta nastavka.

Dejan Meleg je izveo slobodan udarac, golman Flore je ispustio loptu na koju je natrčao Taras Bondarenko, ali nije uspeo da je prosledi u mrežu.

Nakon toga je krenuo kontranapad Flore, u dobroj prilici bio je Konstantin Vasiljev, ali se istakao golman Radničkog Nikola Petrović.

Nekoliko minuta kasnije Meleg je pokušao glavom, potom je na drugoj strani zapretio Frank Livak, ali se rezultat nije menjao sve do 75. minuta kada je domaća ekipa povela preko rezerviste Lepika.

Pobedu lidera estonskog šampionata, pred oko 1.000 navijača, potvrdio je Vasiljev u 89. minutu.