Real posle preokreta pobedio Barselonu u gostima

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas posle preokreta Barselonu u gostima sa 2:1 i tako smanjili zaostatak za lideroma sedam bodova.

Barselona je ostala prva i ima 76 bodova, drugi je Atletiko Madrid sa 70, dok Real Madrid ima 70. Do kraja takmičenja ostalo je još sedam kola. Barseloni je ovo prvi poraz posle 3. oktobra.

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu, a Real je finiš odigrao sa 10 igrača, pošto je Serhio Ramos dobio drugi žuti karton.

Barselona je povela u 56. minutu, kada je Djerard Pike posle kornera Ivana Rakitića glavom smestio loptu u mrežu.

Real je odgovorio šest minuta kasnije. Marselo je dugo „vukao“ loptu i ušao je u šesnaesterac, a onda je prosledio na desnu stranu do Tonija Krosa, koji je vratio nazad, a Karim Benzema je u padu doneo izjednačenje „merengesima“.

Ramos je u 83. minutu isključen, ali je Real samo dva minuta kasnije došao do vodjstva. Garet Bejl je sa desne strane visoko centrirao na drugu stativu, a tamo je Kristijano Ronaldo u skoku primio na grudi, spustio, a onda i sigurno iz blizine smestio iza ledja Klaudija Brava.