Realov neslavni rekord u porazu od Levantea

MADRID – Fudbaleri Real Madrida izgubili su na svom terenu od Levantea 2:1 u utakmici Primere i postavili neslavan rekord kluba od čak 481 minuta uzastopno bez gola.

Šampion Evrope produbio je krizu trećim uzastopnim porazom, a četvrtim u poslednjih pet mečeva, a da stvar bude lošija u 113 godina dugoj i svetloj istoriji zabeležen je rekord koji je prekinuo Brazilac Marselo pogotkom u 72. minutu.

Prethodno, strelci za Levante bili su Morales u 6. i Roher u 13. minutu iz penala za veliki trijumf.

Fudbaleri Reala golgeterski post imali su protiv Sevilje (0:3), madridskog Atletika (0:0), moskovskog CSKA (0:1) i Alavesa (0:1), zbog čega je pred smenom trener Đulen Lopetegi posle samo nekoliko meseci.