Šok za Hrvate – pregaženi od Nigerije

Hrvatska košarkaška reprezentacija doživela je „iznenađujući“ poraz protiv Nigerije 90-76, prenose hrvatski mediji.

Posle pobede nad Španijom i Brazilom, hrvatska reprezentacija nije uspela „rutinski“ pobediti lidera Afrike Nigeriju. Kao i na Svetskom prvenstvu u Španiji Hrvati su pretrpeli šokantan poraz od jedne afričke zemlje, tada Senegala.

Priča se, barem delimično, ponovila i u Karioka Areni 1. Poraz od bilo koga na Olimpijskim igrama ne može biti šokantan ali ovo je stvarno to bio – šok. Pogotovo posle kvalitetne igre i pobede protiv domaćina Brazila pre dva dana.

Noćas je Hrvatska odigrala dobro samo prvu četvrtinu posle koje je imala vodstvo 28-21. Posle toga, sve je stalo. Nigerijci su brzom i jednostavnom igrom tražili šut sa spoljnih pozicija, pogađali su trojke i ta taktika ispostavila se dobitnom. Već poslije prvog poluvremena postalo je jasno da ovo nije lak zalogaj. Nigerija je povela sa 43:39.

Ukoliko se žele plasirati u četvrtfinale i pritom izbeći Amerikance, Hrvati moraju pobediti Litvaniju u poslednjem kolu. Komplikovano.