River Plata u finalu svetskog klupskog prvenstva

Argentinski fudbalski klub River Plata plasirao se danas u finale svetskog klupskog prvenstva pošto je u polufinalu u Osaki pobedio Sanfreče Hirošimu sa 1:0.

Jedini gol za šampiona Južne Amerike postigao je Lukas Alario u 72. minutu, kada je glavom sproveo loptu u mrežu, posle loše intervencije golmana japanskog kluba.

Pobedi argentinske ekipe doprineo je i golman Marselo Barovero, koji je u prvom poluvremenu odbranio nekoliko dobrih prilika Hirošime.

River Plata će u finalu igrati protiv pobednika duela evropskog prvaka Barselone i pobednika azijske Lige šampiona Gvangdžu Evergrandea. Taj duel igraće se sutra u Jokohami.

Finale i utakmica za treće mesto na programu su 20. decembra u Jokohami.

Na svetskom klupskom prvenstvu učestvuju najbolji klubovi Fife iz šest kontinentalnih konfederacija i šampion zemlje domaćina.

Svetsko klupsko prvenstvo održava se u Japanu prvi put od 2012. godine, a prethodne dve godine turnir je održan u Maroku.