Rukometaši Danske treći put zaredom osvojili SP

Rukometaši Danske osvojili su večeras zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu, pošto su u finalu u Stokholmu pobedili Francusku sa 34:29 (16:15).

Tokom celog meča Danska je bila u prednosti i na kraju je slavila sa najvećih pet golova razlike.

Najefikasniji u selekciji Danske bio je Rasmus Lauge sa 10 golova, devet je postigao Simon Pitlik, dok je Matijas Gidsel upisao šest golova.

U redovima aktuelnih olimpijskih prvaka bolji od ostalih je bio Nedim Remili sa šest golova, Dika Mem je upisao pet, a četiri gola je dodao Melvin Ričardson.

Danska je tako treći put zaredom osvojila zlato na Svetskom prvenstvu. Francuska je poslednju titulu prvaka sveta osvojila pre šest godina.

Ranije danas u borbi za bronzu na Svetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj, Španija je u Stokholmu savladala domaću selekciju sa 39:36 (18:22).