Šapekoense pobedio Atletiko u „Meču zahvalnosti“ Superkupa

Fudbaleri Šapekoensea pobedili su Atletiko Nasional 2:1 u prvoj utakmici Superkupa Južne Amerike, koja je protekla u obeležavanju avionske nesreće brazilskog kluba baš na putu ka Medeljinu protiv istog rivala.

Duel najavljen kao „Meč zahvalnosti“ zaustavljen je u 71. minutu, identičnom broju poginulih u padu aviona, a potom su navijači na celom stadionu aplaudirali 60 sekundi.

Utakmica je protekla u prijateljskoj atmosferi, čak su domaće pristalice pozdravile izjednačujući gol gostujućeg fudbalera Maknelija Toresa u 59, dok za Šapekoense pogađali Reinaldo u 24. iz penala i Luiz Otavio u 74. minutu.

Revanš je na programu 10. maja u Medeljinu.

Podsetimo, Atletiko Nasional je posle nesreće podneo zahtev da se Šapekoenseu dodeli trofej Sudamerikana, što je na kraju prihvaćeno.