Sautempton pobedio Norič, Tadić dvostruki strelac

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas na svom terenu Norič sa 3:0, u utakmici četvrtog kola Premijer lige i ostvarili prvu prvenstvenu pobedu.

Sautempton je poveo u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena golom Gracijana Pelea, a srpski reprezentativac Dušan Tadić je posle toga postigao dva gola.

On je u 64. minutu pogodio mrežu posle dodavanja Manea, a tri minuta kasnije poslao je odbijenu loptu u prazan gol, nakon što je golman Noriča Džon Rudi odbranio udarac glavom Pelea.

Norič je od 31. minuta igrao sa igračem manje, pošto je defanzivac Stiven Vitaker dobio drugi žuti karton posle starta nad Tadićem.

Posle prve ovosezonske pobede u prvenstvu Sautempton zauzima 10. mesto sa pet bodova, dok je Norič 14. na tabeli sa bodom manje.