Senzacija u Haleu: Borna Ćorić savladao Federera u finalu, Nadal opet broj 1

Borna Ćorić, hrvatski teniser, pobedio je prvog tenisera sveta Rodžera Federera u finalu turnira u Haleu posle tri odigrana seta. Borna je posle nešto više od dva sata igre bio bolji od Federera rezultatom 7:6 (6), 3:6, 6:2, prenose sportski mediji.

Federer nije uspeo da osvoji jubilarnu desetu titulu u Haleu, dok je Borna ovom pobedom upisao svoj drugi trofej u karijeri, posle Marakeša 2017. godine.

Borna je zasluženo trijumfovao protiv 36-godišnjeg Švajcarca i ostvario svoju prvu pobedu u međusobnim duelima, nakon što je takvu priliku propustio u Indijan Velsu ove godine, kada je zamalo ostao bez pobede posle takođe tri odigrana seta.

Federer ovim porazom više neće biti svetski broj jedan, pošto nije uspeo da odbrani titulu, pa na njegovo mesto ponovo dolazi Rafael Nadal.