Sevilja izbacila Junajted, dva gola Ben Jedera

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras u gostima pobedili Mančester junajted sa 2:1 u revanš utakmici osmine finala.

Prvi meč završen je bez golova.

Oba gola za Sevilju postigao je Visam Ben Jeder, u 74. i 78. minutu, dok je strelac jedinog gola za Junajted bio Romelu Lukaku u 84.

Obe ekipe su u prvom poluvremenu igrale oprezno, Sevilja je imala više udaraca ka golu protivnika, ali nije bilo velikih prilika sve do 38. minuta. U tom 38. minutu u izglednoj poziciji našao se Maraun Felaini, ali je golman Sevilje Serhio Riko sjajno intervenisao.

U nastavku utakmice je bilo uzbudljivije na terenu, ali golova nije bilo sve do 74. minuta kada je Sevilja povela. Visam Ben Jeder je iskoristio asistenciju Pabla Sarabije i sjajno pogodio za 1:0, dva minuta pošto je ušao u igru.

Samo četiri minuta kasnije Ben Jeder je duplirao prednost svoje ekipe. On je posle kornera šutirao glavom, De Hea je uspeo da zakači loptu, ali ne i da je zaustavi.

Junajted je u 84. minutu uspeo da smanji na 2:1 preko Lukakua, ali je to bilo sve što je ekipa Žozea Morinja uspela da uradi.