Sevilja pobedila Barselonu

Fudbaleri Sevilje pobedili su danas na svom terenu Barselonu sa 2:1, u utakmici sedmog kola španskog prvenstva i ostvarili drugu pobedu.

Golove za Sevilju postigli su Mihael Kron Deli u 52. minutu i Visenete Ibora u 58. minutu. Jedini gol za Barselonu postigao je Nejmar 74. minutu iz penala.

To je prva pobeda Sevilje protiv Barselone na svom stadionu Sančes Pichuan posle sedam godina.

Barselona je nastupila u izmenjenom sastavu zbog povreda igrača, uključujuči Lionela Mesija i Andresa Inijestu, a fudbaleri šampiona Španije su tokom utakmice pet puta pogodili stativu.

Barselona je pretrpela drugi poraz u poslednje tri utakmice i propustila je šansu da pobedom preuzme prvo mesto na tabeli. Ekipa Luisa Enrikea je sada treća na tabeli sa 15 bodova, a Sevilja se popela na 10. mesto sa osam bodova.