Sevilja ponovo bez pobede, Deportivo iščupao bod

Fudbaleri Sevilje odigrali su danas 1:1 sa Deportivom u 33. kolu Primere i tako ostala bez pobede i u četvrtom uzastopnom prvenstvenom meču.

Sevilja je posle plasmana u polufinale Lige Evropa pred više od 30.000 ljudi od početka utakmice  napadala i pravila šanse. U 21. minutu domaćin je poveo golom glavom Visentea Ibore, kome je asistirao Fernando Ljorente.

Meč se posle toga smirio, da bi Sevilja početkom drugog poluvremena imala još nekoliko dobrih šansi. Deportivo je u finišu meča uspostavio ravnotežu, i uspeo je da iskoristi svoju drugu pravu šansu na meču.

Peres Martines je u 81. minutu prosledio loptu, a pokupio ju je Oriol Rijera, koji se stuštio u šesnaesterac i lepo šutirao za 1:1.

Sevilja u poslednje četiri utakmice ima tri poraza i ovaj remi, i sada je sedma, sa 49 bodova. Deportivo je 12. na tabeli sa 38 bodova.

Atletik Bilbao je ranije danas u gostima pobedio Malagu i osigurao se na petom mestu.