Sigurana pobeda Partizana protiv VoĹždovca na „krovu“

BEOGRAD – Fudbaleri Partizana pobedili su večeras VoĹždovac 3:0 (1:0) na gostovanju na stadionu na „krovu“ u 18. kolu Superlige Srbije.

Nakon poraza od Flore u Ligi konferencija, crno-beli su došli do 16. pobede u dosadašnjem delu domaćeg šampionata.

Domaćin je odolevao sve do 40. minuta, kada je posle greške Stefana Hajdina, Kvinsi Menig uspeo da zatrese mrežu i donese vođstvo crno-belima.

Već posle pet minuta igre u drugom poluvremenu, Partizan je povrećao na 2:0, kada se u strelce upisao Rikardo Gomeš, a u 55. minutu Danilo Pantić postavio je konačanih 3:0.

Izabranici Aleksandra Stanojevića na čelu Superlige imaju 50 bodova, šet više od drugoplasirane Crvene zvezde.

Rezultati 18. kola Superlige: Radnički 1923 – Napredak 1:2, Metalac – Čukarički 0:3, Kolubara – TSC 2:1, Radnički NiĹĄ – Radnik 3:0, Crvena zvezda – Spartak 3:0, VoĹždovac – Partizan 0:3; sutra: Novi Pazar – Proleter (15), Vojvodina – Mladost (17).

Tabela: Partizan 50, Crvena zvezda 44, Čukarički 31, Napredak 27, Vojvodina 26, Radnički Niš 25, Spartak 23, TSC 22, Voždovac 22, Proleter 21, Kolubara 20, Radnik 19, Mladost 17, Metalac 16, Radnički KG 15, Novi Pazar 12.