Siti siguran protiv Evertona, na korak od titule

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u gostima ekipu Evertona sa 3:1 u utakmici 32. kola Premijer lige i fali im još samo jedan trijumf da obezbede titulu šampiona.

Siti je prvi na tabeli Premijer lige sa 84 boda, odnosno ima 16 bodova od drugoplasiranog Mančester junajteda.

„Gradjani“ će u narednom kolu, upravo u duelu sa gradskim rivalom, imati šansu da obezbede titulu, treću od 2012, šest kola pre kraja.

Leroj Sane je doveo Bajern u vodjstvo u četvrtom minutu, osam minuta kasnije na 2:0 povisio je Gabrijel Žesus, a u 37. minutu mrežu domaće ekipe zatresao je i Rahim Sterling.

Everton je u drugom poluvremenu uspeo da postigne samo jedan gol i ublaži poraz, a strelac je bio Janik Bolasi u 63. minutu.

Ekipa Evertona, koja je deveta na tabeli sa 40 bodova, u narednom kolu dočekuje Liverpul.