Slaba partija Bogdanovića u porazu Atlante od Minesote

Košarkaši Minesote pobedili su noćas na gostovanju Atlantu sa 136:115, i tako zabeležili 35. ovosezonski trijumf u NBA ligi.

Pitanje pobednika je rešeno u prvom poluvremenu, koje je pripalo gostima rezultatom 76:52.

Entoni Edvards je vodio svoj tim do pobede sa 32 poena, osam skokova i pet asistencija, Majk Konli je dodao 21 poen, uz šest asistencija, Džejden Mekdanijels je postigao 19 poena, dok je tripl-dabl zabeležio Kajl Anderson sa 14 poena, 12 asistencija i 10 skokova.

U domaćoj ekipi bolji od ostalih je bio Tre Jang sa 41 poenom, sedam asistencija i šest skokova, Onjeka Okongvu je zabeležio dabl-dabl sa 16 poena i 14 skokova, a Deandre Hanter je upisao 15 poena.

Srpski igrač Bogdan Bogdanović vratio se na teren nakon što je propustio prošli meč protiv Bostona, i za 20 minuta u igri postigao dva poena, uz dve asistencije i jednu uhvaćenu loptu.

Minesota na sedmom mestu Zapadne konferencije ima skor 35/34, dok je Atlanta osma u Istočnoj konferenciji sa 34 pobede i 35 poraza.

Hjuston je na svom terenu pobedio Boston sa 111:109, i prekinuo niz od tri vezana poraza.

Džejlen Grin je bio najefikasniji u Hjustonu sa 28 poena, uz sedam skokova, a Džabari Smit džunior je ostvario dabl-dabl sa 24 poena i 11 skokova.

Za Hjuston odlukom trenera nije igrao srpski centar Boban Marjanović.

Džejlen Braun je u gostujućem timu ostvario rekord sezone sa 43 poena, Džejson Tejtum je postigao 22 poena, uz osam skokova i šest asistencija, a Malkolm Brogdon je postigao 20 poena.

Boston je drugi na Istoku sa 47 pobeda i 22 poraza, dok je Hjuston na poslednjem 15. mestu Zapada sa 16 pobeda i 52 poraza.

Golden stejt je na svom terenu savladao Finiks sa 123:112.

Najefikasniji u dresu aktuelnog šampiona bio je Klej Tompson sa 38 poena (33 u prvom poluvremenu), Stefen Kari je dodao 23 poena, uz sedam skokova, dok je Džordan Pul upisao 20 poena i šest asistencija.

Devin Buker je imao najbolji učinak u Finiksu sa 32 poena, a Deandre Ejton je ostvario dabl-dabl sa 27 poena i 12 skokova.

Finiks je četvrti na Zapadu sa 37 pobeda i 31 porazom, a Golden stejt je na petom mestu sa skorom 36/33.

Milvoki je na gostovanju pobedio Sakramento sa 133:124, uz dabl-dabl učinak Janisa Adetokunba (46 poena i 12 skokova).

Memfis je u Dalasu savladao istoimeni tim sa 104:88. Ekipa iz Teksasa je bila oslabljena neigranjem Luke Dončića i Kajrija Irvinga.

Pobede na domaćem terenu ostvarile su ekipe Detroita i Majamija.

Detroit je savladao Indijanu sa 117:97, i prekinuo seriju od 11 uzastopnih poraza, dok je Majami bio bolji od Jute sa 119:115.