Srbija i Vels remizirali u Beogradu, ostajemo prvi na tabeli! (video)

Fudbaleri Srbije i Velsa odigrali su večeras nerešeno 1:1 u Beogradu u meču 6. kola Grupe D kvalifikacija za SP u Rusiji.

Srbija i Republika Irska posle 6. kola imaju na tabeli po 12 bodova, dok treće mesto dele Vels i Austrija sa po 8.

Vels je u prvom poluvremenu bio mudrija ekipa koja je tačno znala šta hoće.

Strpljenje i oprez isplatili su im se u 36. minutu kada je Aron Remzi sa bele tačke doveo „zmajeve“ do prednosti.

Pogotku Velsa prethodila je kolosalna šansa za Srbiju ali je Aleksandar Mitrović bio neprecizan.

Prvo poluvreme obeležili su prodori igrača Srbije po desnoj strani ali i odsutnost napadačkog reda u završnici.

Početak drugog poluvremena obeležila je nadmoćnost Srbije ali bez ikakvog rezultata.

Na našu sreću, odbrana Velsa počela je u finišu meča da popušta i u jednoj solidnoj akciji u 73. minutu, Prijović je petom asistirao Mitroviću koji je sa 7-8 metara iskosa matirao Henesija za 1:1!