Srbija pobedila Sloveniju, u baražu za EP

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u baraž za Evropsko prvenstvo, pošto je danas pobedila Sloveniju sa 3:1 i zauzela drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi.

Žreb za baraž obaviće se u petak.

Srbija je Grupu dva kvalifikacija za kontinentalni šampionat u Poljskoj završila sa 23 boda, jednim manje od Italije, a u baraž se plasirala kao jedna od četiri najboljih drugoplasiranih ekipa.

Trostruki strelac u Gornjem Milanovcu bio je kapiten Uroš Djurdjević, koji je golove dao u osmom i iz penala u 25. i u 86. minutu. Pogodak za Sloveniju je u 19. minutu postigao Mitja Lotrič.

Utakmicu, koja je igrana pred oko dve hiljade ljudi na stadionu Metalca, obeležila je agresivna i gruba igra obe reprezentacije.

Srbija je bila bolja u prvom poluvremenu, dok je u drugom strepela u nekoliko navrata, ali je Djurdjević u finišu rešio pobednika, pošto mu se lopta odbila nakon što mu je Grega Šorčan odbranio penal.