Srbija pobedom završila grupnu fazu

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas Belgiju sa 74:54 (18:13, 24:12, 14:11, 18:18), u poslednjem kolu Grupe D na Evropskom prvenstvu.

Srbija je grupnu fazu u Istanbulu završila sa četiri pobede i jednim porazom.

Protivnik u osmini finala i konačan plasman u grupi biće poznat posle večerašnjih utakmica.

Reprezentacija Srbije nije imala problema protiv Belgije i lako je ostvarila pobedu.

Prva četvrtina bila je izjednačena, a završena je u korist Srbije, koja je na kraju tog perioda vodila pet poena razlike.

Pitanje pobednika je praktično bilo rešeno u drugoj deonici, u kojoj je Srbija stekla 21 poen prednosti.

Srpski košarkaši su odlično tada igrali odbranu i protivnika su ostavili skoro sedam minuta bez poena. Drugo poluvreme je rutinski završeno.

Najefikasniji je bio Boban Marjanović sa 22 poena, 15 je postigao Bogdan Bogdanović, a 10 Milan Mačvan. Belgiju je sa 12 predvodio Manu Lekomt.