Srbija povela protiv Austrije u Dejvis kupu pobedom Lajovića

Teniska reprezentacija Srbije povela je večeras u Insbruku protiv Austrije sa 1:0, u prvom kolu Grupe F Dejvis kupa, nakon što je Dušan Lajović pobedio Geralda Melcera posle tri seta, 7:6, 3:6, 7:5.

Lajović, 33. igrač sveta, pobedio je 287. tenisera na svetskoj rang-listi posle dva sata i 45 minuta.

U prvom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji je Lajović dobio sa 7:5. Melcer je u drugom setu oduzeo servis Lajoviću u šestom gemu, prednost brejka je sačuvao i izjednačio u meču.

Lajović je dobro počeo treći set, poveo je sa 4:1, ali je Melcer uspeo da izjednači na 4:4. Teniseri su posle toga osvajali gemove na svoje servise, sve do poslednjeg 15. kada je Lajović napravio brejk i posle četvrte meč lopte doneo Srbiji prvi poen u duelu.

U drugom meču nešto kasnije igraju Novak Djoković i Denis Novak, a posle toga na programu je meč dublova.

U drugom kolu, u subotu, Srbija će igrati protiv Nemačke.