Srbija sa dva poraza završila turnir u Podgorici

Vaterpolisti Srbije izgubili su i drugu utakmicu na turniru u Podgorici, pošto je danas od njih bolja bila selekcija Crne Gore sa 13:9 (3:1, 2:2, 4:4, 4:2).

Crna Gora je već u prvoj četvrtini stekla tri gola prednosti, a Srbija je tek tada počela da igra nešto bolje. Igralo se gol za gol, a Crnogorci su do poslednjeg odmora imali prednost od jednog do dva gola razlike.

Početkom poslednjieg dela Srbija je preko Djordja Vučinića i Petra Velkića uspela da izjednači na 9:9. U nastavku je, medjutim, domaćin potpuno dominirao – postigao je četiri gola za tri minuta i zabeleÅŸio ubedljivu pobedu.

Strahinja Rašović, Petar Velkić i Djordje Vučinić su postigli po dva gola za selekciju Srbije, a u strelce su se upisali i Nebojša Tuholj, Miloš Ćuk i Stefan Mitrović.

Najefikasniji u selekciji Crne Gore bio je Aleksandar Ivović sa četiri gola, Vladan Spaić je postigao tri, a Uroš Vučurović dva gola.

Srbija je juče u prvom kolu turnira u Podgorici poraşena od SAD sa 13:7.