Srbiji bodovi protiv Luksemburga, Mitrović pretekao Mitića

BEOGRAD – Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je večeras u Beogradu Luksemburg sa 3:2 (2:0), u utakmici B grupe kvalifikacija za EURO 2020.

Dvostruki strelac bio je Aleksandar Mitrović, u 11. i 43. minutu, a pogodio je i Nemanja Radonjić u 70. minutu.

Strelci za goste bili su Žerson Rodriges u 54. i Dejv Turpel u 75. minutu.

Utakmica je odigrana na stadionu „Rajko Mitić“, zbog kazne Uefe, bez publike, pred samo oko 500 devojčica i dečaka do 14 godina.

Mitrović je sa dva nova pogotka došao do 33. u dresu reprezentacije, na večnoj listi pretekao je baš legendarnog Mitića na petom mestu i sada je na svega pet golova od rekordera Stjepana Bobeka, koji je postigao za reprezentaciju 38 golova.

Istovremeno, Portugalija je savladala Litvaniju 6:0, uz tri pogotka Kristijana Ronalda.

Srbija u nedelju, u poslednjem kolu, dočekuje Ukrajinu, a Portugalija gostuje Luksemburgu.

Ukrajina je već obezbedila plasman, a Srbiji je potrebna pobeda, uz kiks Portugalaca.