Stoijljković odveo Bragu u osminu finala Lige Evropa

Fudbaleri portugalske Brage plasirali su se u osminu finala Lige Evropa, pošto su u šesnaestini finala ukupnim rezultatom 4:3 pobedili Sion, nakon što su danas u revanšu na svom terenu odigrali nerešeno 2:2.

Braga je prošle srede u Švajcarskoj trijumfovala sa 2:1, pa im je u revašnu za plasman u narednu fazu bio dovoljan i poraz od 0:1.

Sion je veoma agresivno počeo utakmicu, a do vodjstva su stigli već u 16. minutu golom Teofanisa Gekasa.

Ipak, Bragi je malo bilo potrebno da stigne do izjednačenja, a Žozue je u 27. minutu iskoristio jedanaesterac koji je dosudjen jer je Ebenzer Asifua igrao rukom u svom šesnaestercu.

Nije mnogo prošlo do novog gola Siona. Gekas je u 29. minutu ponovo doneo  prednost svom timu, medjutim, nekadašnji napadač Čukaričkog Nikola Stoijljković je u 47. doneo izjednačenje i plasman Bragi u osminu finala.

Ostali revanš mečevi šesnaestine finala Lige Evropa igraće se sutra.