Tipsarević u četvrtfinalu Šenžena

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrfinale turnira u kineskom Šenženu, pošto je danas pobedio Benou Pera iz Francuske u tri seta – 6:0, 6:7, 7:5.

Tipsarević je sjajno počeo meč, pa je za samo 26 minuta igre, uz tri brejka, dobio prvi set sa 6:0.

Per je na početku drugog seta poveo sa 2:0, ali je srpski teniser uspeo da vrati brejk i izjednači na 2:2. Pobednik tog dela igre rešen je u taj-brejku, koji je dobio Francuz sa 7:5.

Francuski teniser je u odlučujućem, trećem setu imao prednost od 5:3 i bio je vrlo blizu pobede. Tipsarević je, medjutim, uspeo da napravi preokret i da odličnom igrom stigne do 7:5 i plasmana u četvrtfinale.

Tipsarević će u narednom kolu igrati protiv Malika Džazirija iz Tunisa, koji je bio bolji od Belgijanca Davida Gofana sa 7:6, 3:6, 6:2.