Totenhem i Lester odigrali nerešeno u FA kupu

Fudbaleri Totenhema i Lestera odigrali su večeras u Londonu nerešeno 2:2, u utakmici trećeg kola FA kupa, pa će morati da igraju revanš meč.

U duelu dve ekipe iz Premijer lige, Totenhem je poveo u osmom minutu golom Kristijana Eriksena, a izjednačio je Marćin Vasilevski u 19. minutu.

Vodjstvo Lesteru doneo je Šindji Okazaki u 48. minutu, a konačan rezultat postavio je Hari Kejn iz jedanaesterca u 89. minutu. To je 50. gol Kejna za Totenhem u svim takmičenjima.

Penal je dosudjen zbog navodnog igranja rukom Nejtana Dajera u šesnaestercu, a gostujući igrači su žestoko protestovali zbog toga.

Lester i Totenhem će igrati revanš utakmicu 19. januara.

Ranije danas u četvrto kolo FA kupa prošli su Čelsi i četvrtoligaš Oksford junajted, dok su Karlajl i Jovil odigrali nerešeno 2:2.