Totenhem pobedio Njukasl

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas u gostima Njukasl sa 2:0 u prvoj nedeljnoj utakmici prvog kola engleske Premijer lige.

Golove za londonski tim postigli su Dele Ali u 61. minutu i Ben Dejvis u 70, a asistent kod oba gola bio je Kristijan Eriksen.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbudjenja, Totenhem je bio nešto bolji rival, ali „pevci“ nisu imali pravu priliku u prvih 45 minuta.

Na samom startu drugog dela igre, odnosno u 48. minutu, kapiten Njukasla Džondžo Šelvi postupio je nesportski. On je tokom prekida nagazio Alija po zglobu, a sudija je to primetio i pokazao mu direktan crveni karton.

Totenhem je u nastavku susreta iskoristio brojčanu prednost na terenu. Prvo je Ali dobro reagova na proigravanje Eriksena u 61. minutu, da bi potom isto učinio i Dejvis devet minuta kasnije.

Londonski tim je u nastavku imao priliku da dodje i do ubedljivije pobede, ali je Kejnu nedostajalo koncentracije u završnici.

Poslednja utakmica prvog kola Premijer lige igraće se od 17.00 kada se sastaju Mančester junajted i Vest Hem.