Troicki bez finala na turniru u Kvinsu

Teniser Srbije Viktor Troicki nije danas uspeo da se plasira u finale Kvinsa u Londonu, pošto je izgubio od domaćeg igrača Endija Mareja sa 0:2 u setovima (3:6, 6:7).

Meč je trajao sat i 42 minuta. Duel je nastavljen danas oko podneva, pošto je juče prekinut zbog kiše, pri rezultatu 3:3.

Marej je bez većih problema u nastavku vezao tri gema i osvojio prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu teniseri su bili sigurni na svoj servis, sve do petog gema, kada je Troicki napravio brejk i posle gema na svoj servis poveo sa 4:2. Marej je nakon toga uzvratio, vezao tri gema i preokrenuo na 5:4.

Obojica su zatim osvojili gemove na svoje servise i meč je rešen u taj-brejku, koji je treći teniser sveta Marej dobio sa 7:4.

Marej će u finalu, kasnije danas, igrati protiv Kevina Andersona iz Južne Afrike, koji je u tri seta pobedio sedmog nosioca Francuza Žila Simona.