Troicki izgubio od Fonjinija u prvom kolu Pekinga

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je u prvom kolu turnira u Pekingu, pošto je danas u tri seta izgubio od Italijana Fabija Fonjinija, 2:6, 6:2, 7:5.

Troicki je 32. igrač sveta i dobro je počeo meč protiv 43. tenisera na ATP listi. U prvom setu je igrao sigurno, napravio je dva brejka i dobio taj deo igre 6:2.

U drugom setu vidjena je sasvim drugačija slika, pošto je Fonjini kontrolisao igru i uspeo je da napravi dva brejka za 6:2.

U trećem setu vidjena je velika borba. Troicki je napravio brejk u trećem gemu, ali mu je Fonjini uzvratio u osmom i izjednačio na 4:4, da bi onda posle svog servisa poveo 5:4.

Obojica igrača bila su sigurna na svom setu, ali je Fonjini u 12 gemu napravio još jedan brejk i dobio treći set sa 7:5. Njegov protivnik u drugom kolu biće peti nosilac David Ferer.